• W KINIE OD:25.04 GATUNEK:PRZYGODOWY, SCI-FI2D NAPISY
  • 1

Zaangażowana w życie lokalnej społeczności, aktywna rekonstruktorka, miłośniczka literatury i od wielu lat dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie. To tylko niewielka część tego, co można powiedzieć o Pani Marii Świtoń. Poczucie humoru, wdzięk, życzliwość i dystans do siebie niewątpliwie czynią z niej osobę wyjątkową, i jak twierdzą niektórzy znajomi, zmienną niczym kameleon. Należy do osób, które trudno zaszufladkować i niełatwo zbić z pantałyku. Każde wyzwanie aktorskie przyjmuje jak wyzwanie, każde słowo za dobra monetę, a każdą chwilę jak dar od Boga. Tych dobrych słów o uhonorowanej można mnożyć bez liku, i każde będzie prawdą.

piątek, 20 kwietnia 2018 15:02

Na zimowym szlaku - nowa wystawa w MDK

Dzikie i zachwycające rejony polskich Tatr są wdzięcznym obiektem do fotografowania. Wielbiciele górskich krajobrazów – członkowie Koła Fotograficznego z Miejskiego Domu Kultury postanowili uwiecznić te wspaniałe widoki i podzielić się nimi z mieszkańcami naszego miasta. 

Wczoraj w Miejskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie Programu Grantowego na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością RAZEM DLA ŚRODOWISKA. W realizację projektu „Nikt i nic nie jest bezużyteczne”, którego pomysłodawczynią była Pani Irena Milewska, zaangażowały się nie tylko osoby niepełnosprawne, ale również ich rodziny, terapeuci, nauczyciele mławskich szkół, wolontariusze oraz pracownicy samorządowi, którzy swoimi działaniami wspierali organizację warsztatów i wystawy prezentowanej od 17 kwietnia w Miejskim Domu Kultury. 

Tegoroczne eliminacje w Mławie przebiegły, jak co roku już, w kameralnej, miłej atmosferze – podkreślonej także piękną, wiosenną dekoracją. Wśród recytacji nie zabrakło akcentów niepodległościowych, a prezentowany repertuar wszystkich uczestników był bogaty i ciekawy. Sięgano po bardzo różnorodne teksty,  zarówno mniej znanych, jak i bardzo cenionych twórców.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem