• W KINIE OD:16.05 GATUNEK:AKCJA 2D NAPISY
  • W KINIE OD:23.05 GATUNEK:AKCJA, SCI-FI3D DUBBING
  • 1
  • 2
wtorek, 17 kwietnia 2018 13:39

Uczniowie szkół średnich oraz dorośli w finale eliminacji powiatowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Mławie

Napisane przez Hanna Matecka-Wieczorek
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tegoroczne eliminacje w Mławie przebiegły, jak co roku już, w kameralnej, miłej atmosferze – podkreślonej także piękną, wiosenną dekoracją. Wśród recytacji nie zabrakło akcentów niepodległościowych, a prezentowany repertuar wszystkich uczestników był bogaty i ciekawy. Sięgano po bardzo różnorodne teksty,  zarówno mniej znanych, jak i bardzo cenionych twórców.

Bardzo miłym elementem tegorocznych przesłuchań była większa niż w ubiegłym roku różnorodność zgłoszeń - oprócz niezawodnych uczestników z kategorii szkół średnich pojawili się także recytatorzy dorośli, a obok utworów mówionych obejrzeć można było także intrygujące występy w turnieju poezji śpiewanej.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w eliminacjach powiatowych. Mamy nadzieję, że konkurs będzie przyciągał w kolejnych latach coraz większą ilość chętnych, zainteresowanych taką formą prezentacji.

Gratulujemy tegorocznym laureatom konkursu, którymi są:
 
Andżelika Raniszewska - recytacja,
Oliwia Szczepańska wraz z zespołem - poezja śpiewana
oraz Kamil Jurkiewicz - wywiedzione ze słowa.

W kategorii RECYTACJA drugie miejsce zajęła Andżelika Wrotna, jury przyznało także wyróżnienie Janowi Stasiakowi. Drugą nagrodę w kategorii WYWIEDZIONE ZE SŁOWA otrzymał Mateusz Przybyszewski.

Dalsze zmagania naszych finalistów odbędą się w dniach
28-29 kwietnia w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów
w WARSZAWIE.
 
Czytany 176 razy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem