czwartek, 09 lipca 2020 14:31

Koncert online "Czas na Jazz" już 17 lipca

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przed nami kolejny koncert online z cyklu Muzyka bez granic SIECIOWANIE DŹWIĘKIEM! Już 17 lipca 2020 r. o godz. 18.00 na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury, Facebooku i kanale YouTube instytucji wyemitujemy kolejny koncert zrealizowany z funduszy pochodzących z programu "Kultura w sieci".  Tym razem ruszymy w fascynującą podróż do USA, czyli kolebki jazzu, gdzie tworzyli tacy artyści jak Louis Armstrong, Miles Davis czy John Coltrane.
Jazz to jeden z najbardziej fascynujących gatunków muzycznych. Powstał na przełomie XIX i XX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Jego cechą charakterystyczną jest improwizacja, czyli spontaniczne tworzenie melodii.

Najpiękniejsze standardy jazzowe wykonają dla Państwa:
Michał Borowski - saksofon
Maciej Rejmontowski - gitara elektryczna
Jarosław Praszczałek - fortepian, prowadzenie koncertu

Linki do materiałów z koncertów znajdą Państwo na stronach rozgłośni radiowych, portali internetowych i tygodników, które objęły wydarzenie patronatem medialnym.
Cykl koncertów online „Muzyka bez granic SIECIOWANIE DŹWIĘKIEM” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”, którego celem jest wsparcie upowszechniania dorobku kultury w internecie w czasie pandemii koronawirusa.
Wszystkie wydarzenia organizowane przez Miejski Dom Kultury odbywają się pod patronatem Burmistrza Miasta Mława.
Czytany 407 razy

Media

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem