• 1
poniedziałek, 03 lutego 2020 10:20

Muzyczny Kącik MDK - Koncert Romka Puchowskiego

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kto był na koncercie w ubiegły piątek, ten wie, że nie było to tylko spotkanie z muzyką. Mistrz gitary Dobro, grający również na wspaniałym relikcie z pierwszej połowy XIX wieku, to gawędziarz i inspirujący człowiek, z którym można porozmawiać na wiele tematów.

Choć magnetyzował słuchaczy swoimi opowieściami z podróży po Delcie Mississippi, to bez wątpienia, najwięcej emocji wzbudziły jego wykonania znany bluesowych utworów oraz autorskich kompozycji. Sala w Restauracji Parkowa była wypełniona po brzegi, koncert trwał prawie trzy godziny, a mimo to, pojawiały się kolejne prośby o bis. Muzyk wykonał utwory takich guru gatunku jak: Robert Johnson, Charley Patton czy Son House. W repertuarze znalazła się również autorska kompozycja gitarzysty o fryzjerze z Tczewa czy "Big Bad Brother".
 
Więcej o tym utalentowanym gitarzyście można dowiedzieć się, słuchając audycji Miejskiego Domu Kultury na antenie Radia 7. Wywiad z Romkiem Puchowskim zostanie wyemitowany już jutro, 4 lutego 2020 r. o godz. 22.33. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.Czytany 285 razy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem