• 1
czwartek, 07 listopada 2019 14:46

Zabawy z krainy Kusego Janka

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Teatr SŁUCHAJ UCHEM zaprasza na rodzinne, muzyczne, teatralne, przebierane i taneczne popołudnie z dawnymi zabawami.

Na ludowo, kreatywnie i tanecznie będzie można spędzić piątek w Miejskim Domu Kultury. Już 15 listopada 2019 r. Kaja i Janusz Prusinowscy oraz Piotr Piszczatowski poprowadzą spotkanie dla dzieci, podczas którego młodzi mieszkańcy Mławy poznają dawne zabawy, tradycje i polski folklor. Będą to cztery godziny pełne atrakcji. W programie mazowieckie „bachusy”, spektakl muzyczny, warsztaty tworzenia przebrań, fotografie retro oraz zabawy zręcznościowe, taneczne i słowne, czyli wszystko co najlepsze dla młodego ciała i umysłu.

OPIS OD ORGANIZATORA
Co robić gdy wkoło chłodno, coraz ciemniej? Dobrym pomysłem może być zabawa z przyjaciółmi przy muzyce, trochę zwariowana, ale także wymagająca umiejętności. Zapraszamy do świata dawnych tańców, zabaw zręcznościowych, przypomnimy też dawne wesołe tradycje przebierańców zapustnych, „bachusów”. Najpierw zaprosimy na bajkę o Kusym Janku, a potem podzielimy się z wami dawnymi tańcami, zabawami, przygotujemy przebrania, zrobimy pamiątkowe zdjęcia, by wreszcie ruszyć do zabawy!
A może w tym roku, na koniec karnawału ożywi ktoś dawne zwyczaje zwane „bachusami”, w tych okolicach, na Ziemi Zawkrzeńskiej żywe i wyjątkowo ciekawe zjawisko.

Weźcie wygodne buciki oraz picie i przekąski, bo czeka nas intensywne popołudnie!

Wstęp jest wolny, zabawa przednia.


Termin: 15 listopada 2019 r. (piątek)
Czas trwania godz. 16.00-20.00
Miejsce: sala na I piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie
 
Harmonogram
16.00 - przedstawienie „Kusy Janek” 
17.00 - warsztaty muzyczne i plastyczne
18.00 -  sesja retro foto
18.30 - taneczna zabawa rodzinna

Zadanie finansowane jest ze środków samorządu Miasta Mława w ramach otwartego konkursu w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2019 r.


Czytany 472 razy

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem